ZO PZW Słupsk

Spławikowe Zawody Rejonu Człuchowskiego PZW

Wieloletnią tradycją jest organizacja rejonowych zawodów spławikowych. Co roku, przemiennie, organizacji imprezy podejmuje się inne koło Rejonu Człuchowskiego PZW. W tym roku, było to Koło PZW w Człuchowie.

W niedzielę 6 sierpnia br. nad jez. Miejskim Dużym w szranki stanęło 11 dwuosobowych drużyn, reprezentujących koła PZW w Człuchowie, Czarnem, Konarzynach, Debrznie i Przechlewie. Zabrakło jedynie reprezentacji z Koczały. Połów ryb odbywał się w dwóch sektorach: A i B, gdzie drogą losowania w każdym z nich stanowisko zajmował jeden z członków danej drużyny. Każdy sektor rywalizował w ramach odrębnej klasyfikacji, a na wynik drużyny składał się rezultat obu zawodników. Połów ryb trwał 4 godziny, a zaliczano ryby wszystkich gatunków, zgodnie z okresem i wymiarem ochronnym.

Wyniki w sektorze A:

1 miejsce: Piotr Białek (PZW Debrzno 1) 5240 pkt;

2 miejsce: Krzysztof Duniec (PZW Człuchów 1) 2500 pkt;

3 miejsce: Tomasz Kowcun (PZW Człuchów 2) 1940 pkt.

Wyniki w sektorze B:

1 miejsce: Mateusz Malecki (PZW Człuchów 1) 7390 pkt;

2 miejsce: Wojciech Rybak (PZW Przechlewo) 5610 pkt;

3 miejsce: Tomasz Królak (PZW Człuchów 2) 4050 pkt.

Na uwagę zasługuje imponujący wynik Mateusza Maleckiego! Wyniki zawodników w sektorze B były wyraźnie lepsze. Największą rybą zawodów był leszcz o masie prawie 0,5 kg, złowiony przez Tomasz Kowcuna z drużyny PZW Człuchów 2.

Klasyfikacja drużynowa:

1 miejsce: PZW Człuchów 1 Mateusz Malecki i Krzysztof Duniec;

2 miejsce: PZW Człuchów 2 Tomasz Królak i Tomasz Kowcun;

3 miejsce: PZW Debrzno 1 Piotr Białek i Józef Graczyk.

Kolejne miejsca zadęły ekipy: PZW Przechlewo, PZW Człuchów 3, PZW Czarne 1, PZW Konarzyny 3, PZW Konarzyny 2, PZW Konarzyny 1, PZW Czarne 2 i PZW Debrzno 2.

Na zakończenie wspólny posiłek i uroczyste podsumowanie zawodów. Zawody sędziowali: Maciej Wdowczyk i Mirosław Pryba.

Opracował: Karol Dziemiańczyk

Chcesz dodawać komentarze?

Zaloguj się, aby otrzymać dostęp do dodatkowych funkcjonalności serwisu.